Creator Studio – co to je a jak funguje

Agentura - 17. února 2022
Průměrná délka čtení: 3 minuty

Co je to Creator Studio

Creator Studio je nástroj od společnosti Meta, který umožňuje efektivně spravovat obsah napříč Facebookovými a Instagramovými stránkami. Creator Studio obsahuje všechny funkce a nástroje potřebné k efektivní správě, zveřejňování i měření obsahu. Meta tento nástroj neustále vylepšuje a přidává nové funkce. Tvůrcům obsahu dává také možnost zpeněžit jejich online výtvory a usnadňuje spolupráci mezi firmami a influencery.

Creator studio je rozděleno do 3 hlavních sekcí. Vlevo najdete panel nástrojů, které vám umožní správu Facebookových a Instagramových profilů. Uprostřed můžete vidět zveřejněné příspěvky a vpravo pak přehledy k jednotlivým postům (období posledních 7 dnů). Také zde najdete informace o počtech příspěvků, které jsou zveřejněné, naplánované nebo v konceptech.

Creator Studio

K čemu nám slouží

Pokud spravujete více Facebookových a Instagramových je pro vás Creator Studio to pravé. Ale samozřejmě k němu máte přístup, i když spravujete stránku pouze jednu.

Do Creator Studia se dostane nejjednodušeji tak, že přejdete na tento odkaz business.facebook.com/CreatorStudio. Můžete ho ale najít také ve svém Meta Bussines Suite nástroji pro správu profilů. U jednotlivých Facebookových stránek stačí kliknout na Všechny nástroje a nahoře už by měl být odkaz na Creator Studio.

Předzveřejněné a zveřejněné

Pod těmito dvěma záložkami v menu najdete všechny příspěvky, videa, příběhy atd., které čekají na zveřejnění, které jsou v konceptu, a které byly zveřejněné.

Doručené zprávy

Součástí nástroje Creator Studio jsou také doručené zprávy, kde si můžete zobrazit a odpovídat na veškeré přijaté zprávy na Facebooku a Instagramu.

Zveřejňování příspěvků

V Creator studiu můžete jednoduše plánovat, zveřejňovat nebo ukládat do konceptu příspěvky na Facebook i Instagram u mnoha stránek, které spravujete. Můžete si vybrat zda chcete příspěvek zobrazit ne jedné či druhé síti nebo obou zároveň. Samozřejmě můžete publikovat i videa či příběhy.

Creator Studio

Nejnovější funkce

Mezi nejnovější funkce Creator Studia patří náhledy video příběhu, které můžete zveřejnit na Facebooku a/nebo Instagramu.

Funguje to tak, že aplikace z vašeho video obsahu zvýrazní 20sekundový úsek, díky kterému můžete ještě více zaujmout. Funguje to velmi jednoduše, Creator Studio automaticky zvýrazní náhledovou část videa, se kterou je možné hýbat. Jde o tu část, kterou chcete použít jako náhled.

Druhou novou a pěknou funkcí v Creator Studiu je zobrazení timeline pro zveřejněné příspěvky na stránce. Poskytne vám větší přehled o tom, jak vypadají vaše příspěvky v uživatelským feedech.

 

Creator Studio je opravdu užitečný nástroj. A pozor, můžete ho mít také jako aplikaci do mobilního telefonu.

Pokud potřebujete pomoci se správou sociálních sítí, neváhejte se na nás obrátit.

Autor: Denisa Klimešová