Facebook Business Suit – co to je a k čemu slouží?

Agentura - 20. září 2021
Průměrná délka čtení: 3 minuty

Facebook Business Suite už není úplná novinka ve světě sociálních sítí. Přesto ale stojí za zmínku, jelikož se neustále vyvíjí a zlepšuje. Toto rozhraní Facebooku je určeno pro malé firmy, které zde mohou pohodlně spravovat svou firemní stránku či stránky a dokonce i Instagram. Tak se pojďme na Facebook Business Suit podívat blíže.

Co je to Facebook Business Suite

Jedná se o platformu, která na jednom místě obsahuje a umožňuje spravovat všechny Facebook stránky a Instagram profily. Dostupná je jak v počítačové tak v mobilní verzi. Business Suite nabízí řadu nástrojů, díky kterým je správa firmy mnohem snazší a můžete tak oslovit více zákazníků.

Aplikace by již měla být přístupná pro všechny uživatele a někdy jste už dokonce nuceni používat Business Suite místo klasického modrého rozhraní Facebooku.

Co uživatelům nabízí?

Ušetří čas

V Business Suite můžete na jednom místě vytvářet i spravovat příspěvky jak pro Instagram tak pro Facebook. Díky tomu se můžete snáze věnovat oběma komunitám.

Přehled aktualizací

Na hlavní stránce najdete všechna nová upozornění, zprávy, komentáře a jiné FB a IG aktualizace. Je zde také přehled o FB a IG účtech, posledních příspěvcích a mnoho dalšího.

Zprávy

V záložce zprávy můžete komunikovat jak s Fanoušky na Facebooku tak i na Instagramu. Zobrazují se zde i všechny komentáře u příspěvků. Takže můžete jednoduše a rychle odpovídat aniž byste se museli přepínat z jedné platformy na druhou.

Analýzy

Mezi analýzami a přehledy najdete např. dosah příspěvků a interakce s nimi. Uvidíte zde také trendy, aktivitu u obsahu, který sdílíte, a víc informací o vašem okruhu uživatelů. Opět pro obě platformy.

Reklamy

V Business Suit je možné vytvářet i reklamy, podpořit příspěvky nebo Facebookovou stránku. Sledovat můžete také metriky pro reklamy, které vytváříte.

Facebook Business Suit

Spojnice do Business Manageru

Přes rozhraní Business Suit se můžete snadno prokliknout také do Business Manageru, kde je pak možné vytvářet komplexnější kampaně pro firemní stránku. Učinit tak můžete přes Další nástroje a Nastavení firmy.

Lepší plánování stories

Skvělou novinkou Business Suite je lepší a jednodušší plánování stories pro Facebook i Instagram. Ušetříte tak čas a energii s plánováním přes mobilní telefon.

Facebook Business Suite by měl do budoucna nahradit Business Manager. Proto do něj Facebook vkládá velké úsilí a neustále ho zdokonaluje.

Pokud chcete správu Facebook či Instagram stránek a reklam od profesionálů, pak se na nás neváhejte obrátit. Rádi Vám navrhneme strategii a o sociální sítě se postarají naši specialisté.

Autor: Denisa Klimešová