Jak založit Facebook Business Manager

Agentura - 18. března 2021
Průměrná délka čtení: 3 minuty

Online prezentace je v dnešní dobře pro firmy jednou z nejdůležitějších věcí. A co může pomoci firmu v online prostředí zviditelnit? Přece sociální sítě v čele s Facebookem, který se neustále rozrůstá. Aby byla propagace na Facebooku co nejpřínosnější, je třeba využít ke správě profilů i reklam nástroj Business Manager. A o něm si v tomto článku řekneme více.

Co je to Business Manager

Business Manager je nástroj Facebooku používaný pro správu profilů a reklamního prostoru. Měla by si ho založit každá firma, která chce mít ve správě sociálních sítí přehled a chce být úspěšná. Business Manager nabízí spoustu výhod, ke kterým patří správa Facebook profilů, více reklamních účtů najednou, katalogů, pixelů a dalších. Vše je přehledně na jednom místě. A jak založit Business Manager? Tak na to vám teď dáme návod.

Jak založit Business Manager

Business Manager by měla vytvářet nejvýše postavená osoba ve firmě pod svým osobním Facebookovým profilem.

Facebook Business Manager

  • Vpravo nahoře klikněte na modré tlačítko Vytvořit účet. Zadejte název firmy, své jméno, pracovní e-mailovou adresu a klikněte na Odeslat. Následně vytvoření účtu potvrďte v e-mailu.

Vytvoření účtu Business Manager


Přidání Facebookové stránky do Business Manageru

Jakmile se dostanete do bílého rozhraní Business Manageru, klikněte vlevo nahoře na 9 teček a zvolte Nastavení firmy. Vlevo v liště pod Účty klepněte na Stránky a uprostřed uvidíte modré tlačítko Přidat.

Klikněte na něj a zvolte Přidat stránku (pokud stránku nemáte vytvořenou, klikněte na vytvořit novou stránku). V následujícím kroku napište do tabulky název své firemní stránky a klikněte na Přidat stránku. Tím se váš Business Manager stane vlastníkem dané firemní Facebookové stránky. Tuto možnost použijte pouze v případě, že je firemní stránka opravdu vaše.

Přidání stránky Business Manager

Přidání stránky Business Manager

Vytvoření účtu pro reklamu

Nyní je čas založit reklamní účet, abyste mohli vytvářet placené kampaně a sponzorované příspěvky.

V bílém rozhraní Business Manageru klikněte nahoře vlevo na 9 teček a zvolte Nastavení firmy. Vlevo v liště pod Účty klikněte na Účty pro reklamu a na modré tlačítko Přidat. Účet ještě nemáte, proto zvolte Vytvořit nový účet pro reklamu.

Následně vyplňte název reklamního účtu, v dalším kroku zvolte Moje firma a klikněte na Vytvořit.

Vytvoření účtu pro reklamu Business Manager

Vytvoření účtu pro reklamu Business Manager

Vytvoření účtu pro reklamu Business Manager

Nastavení platebních údajů

Posledním krokem před tím, než budete moci Business Manager využívat naplno, je navedení platební karty do systému. To je potřeba udělat na dvou místech.

  • V bílém rozhraní Business Manageru klikněte nahoře vlevo na 9 teček a zvolte Nastavení firmy. Vlevo v liště klikněte na Způsoby platby a modré tlačítko Přidat způsob platby. Zadejte údaje platební karty a dejte Pokračovat.

Nastavení platebních údajů Business Manager

Nastavení platebních údajů Business Manager

  • V bílém rozhraní Business Manageru klikněte nahoře vlevo na 9 teček a zvolte Nastavení účtu pro reklamu. Vlevo v liště klikněte na Nastavení plateb a uprostřed modré tlačítko Přidat způsob platby. Zvolte kreditní nebo debetní kartu, klikněte na Další, zadejte údaje o kartě a dejte Uložit.

Nastavení platebních údajů Business Manager

Nastavení platebních údajů Business Manager

Nastavení platebních údajů Business Manager

 

Hotovo! Nyní máte založen a nastaven základ v Business Manageru. A teď hurá na reklamu, se kterou Vám rádi pomůžeme. Tak se na nás neváhejte obrátit, jsme specialisté na online marketing a sociální sítě.

Autor: Denisa Klimešová