Jak založit Facebook Business Manager

Agentura - 18. března 2021
Průměrná délka čtení: 3 minuty

Online prezentace je v dnešní dobře pro firmy jednou z nejdůležitějších věcí. A co může pomoci firmu v online prostředí zviditelnit? Přece sociální sítě v čele s Facebookem, který se neustále rozrůstá. Aby byla propagace na Facebooku co nejpřínosnější, je třeba využít ke správě profilů i reklam nástroj Business Manager. A o něm si v tomto článku řekneme více.

Co je to Business Manager

Business Manager je nástroj Facebooku používaný pro správu profilů a reklamního prostoru. Měla by si ho založit každá firma, která chce mít ve správě sociálních sítí přehled a chce být úspěšná. Business Manager nabízí spoustu výhod, ke kterým patří správa Facebook profilů, více reklamních účtů najednou, katalogů, pixelů a dalších. Vše je přehledně na jednom místě. A jak založit Business Manager? Tak na to vám teď dáme návod.

Jak založit Business Manager

Business Manager by měla vytvářet nejvýše postavená osoba ve firmě pod svým osobním Facebookovým profilem.

  • Vpravo nahoře klikněte na modré tlačítko Vytvořit účet. Zadejte název firmy, své jméno, pracovní e-mailovou adresu a klikněte na Odeslat. Následně vytvoření účtu potvrďte v e-mailu.


Přidání Facebookové stránky do Business Manageru

Jakmile se dostanete do bílého rozhraní Business Manageru, klikněte vlevo nahoře na 9 teček a zvolte Nastavení firmy. Vlevo v liště pod Účty klepněte na Stránky a uprostřed uvidíte modré tlačítko Přidat.

Klikněte na něj a zvolte Přidat stránku (pokud stránku nemáte vytvořenou, klikněte na vytvořit novou stránku). V následujícím kroku napište do tabulky název své firemní stránky a klikněte na Přidat stránku. Tím se váš Business Manager stane vlastníkem dané firemní Facebookové stránky. Tuto možnost použijte pouze v případě, že je firemní stránka opravdu vaše.

Vytvoření účtu pro reklamu

Nyní je čas založit reklamní účet, abyste mohli vytvářet placené kampaně a sponzorované příspěvky.

V bílém rozhraní Business Manageru klikněte nahoře vlevo na 9 teček a zvolte Nastavení firmy. Vlevo v liště pod Účty klikněte na Účty pro reklamu a na modré tlačítko Přidat. Účet ještě nemáte, proto zvolte Vytvořit nový účet pro reklamu.

Následně vyplňte název reklamního účtu, v dalším kroku zvolte Moje firma a klikněte na Vytvořit.

Nastavení platebních údajů

Posledním krokem před tím, než budete moci Business Manager využívat naplno, je navedení platební karty do systému. To je potřeba udělat na dvou místech.

  • V bílém rozhraní Business Manageru klikněte nahoře vlevo na 9 teček a zvolte Nastavení firmy. Vlevo v liště klikněte na Způsoby platby a modré tlačítko Přidat způsob platby. Zadejte údaje platební karty a dejte Pokračovat.

  • V bílém rozhraní Business Manageru klikněte nahoře vlevo na 9 teček a zvolte Nastavení účtu pro reklamu. Vlevo v liště klikněte na Nastavení plateb a uprostřed modré tlačítko Přidat způsob platby. Zvolte kreditní nebo debetní kartu, klikněte na Další, zadejte údaje o kartě a dejte Uložit.

 

Hotovo! Nyní máte založen a nastaven základ v Business Manageru. A teď hurá na reklamu, se kterou Vám rádi pomůžeme. Tak se na nás neváhejte obrátit, jsme specialisté na online marketing a sociální sítě.

Autor: Denisa Klimešová