Jak jsme se zbavili PET lahví

Agentura - 27. listopadu 2019
Průměrná délka čtení: 2 minuty

V současné době jsou PET lahve jedním z nejpoužívanějších obalů nápojů a bude to už 30 let od doby, kdy se do České Republiky začal tento výrobek dovážet. Ideální čas na změnu, co myslíte? 😊

Konec PET lahvím

Už delší dobu nám vrtalo hlavou, jak bychom mohli odpad z plastů omezit. Týden, co týden jsme vynášeli pytle plné PET lahví. Hlavně v létě, kdy spotřeba balených vod ještě stoupla, jsme se začali poohlížet po možných alternativách. Samozřejmě mohli jsme si nalít vodu z vodovodu, řeknete si. Jenže u nás v centru není voda pro lidský organismus úplně ideální. Je příliš tvrdá a má zvýšenou kyselost. Proto jsme zapátrali na internetu pro inspiraci, omrkli recenze a měli jsme vítěze – filtr na kohoutek Aquaphor MODERN 

A proč právě Aquaphor MODERN?

  • Je praktický (nezabere moc místa), připevní se na kohoutek a umístí vedle něj.
  • Má příjemný design.
  • Pomůže odstranit toxiny.
  • Zlepší chuť vody (odstraní chlór, normalizuje pH).
  • Udělá vodu křišťálově čistou a také má vysokou průtočnost, takže u čepování nestrávíme půlku život.

Výhodou také je, že např. při umývání nádobí lze filtraci vypnout, a tak neplýtváte filtrovanou vodu, protože každý filtr má určitou životnost. My máme například filtrační vložku na 4 000 l, což je cca na jeden rok. A abychom nezapomněli to nejlepší nakonec – odstraní pesticidy, což způsobí hubnutí. Výsledky již brzy očekáváme!

S pořízením filtru vyvstala otázka, do čeho vodu čepovat, přece nebudeme chodit se sklenkou sem a tam. Vrátit se k petkám také nepřipadalo v úvahu. Chtěli jsme něco trvalého a zároveň praktického, aby nehrozilo vytopení pracovního stolu. Takže například džbán či podobné karafy nebyly možnost. Opět jsme se zeptali internetu, co si o tom myslí a jednohlasně zvolili ekologickou lahev RETAP o objemu 0,8 l. Díky perfektně těsnícímu víčku se z ní nic nevylije a ze širokého hrdla se pohodlně pije i nalévá. Navíc má lahev nádherný jednoduchý design, je lehká a vyrobena z vysoce odolného borosilikátového skla. Mimochodem všechny Retap lahve jsou ručně foukané v Česku.

Ekologické skleněné lahve

A k tomu všemu kromě ekologického hlediska, kdy se snažíme přírodu šetřit jak můžeme, si pošetříme také nohy, protože nosit balíky vod do 3. patra není taková sranda 😊.

Autor: Petra Švehlová