Mýty o PPC reklamách a proč je dobré do nich investovat

Agentura - 14. dubna 2023
Průměrná délka čtení: 4 minuty

Pokud máte webovou stránku nebo online obchod, pravděpodobně jste slyšeli o PPC (Pay-Per-Click) reklamě. Tato forma online reklamy se stala velmi populární díky své efektivitě při oslovení správné cílové skupiny a měřitelnosti výsledků. Nicméně, existuje mnoho mýtů o PPC reklamě, které mohou mít za následek neúčinné kampaně a zbytečné výdaje. V tomto článku se podíváme na čtyři nejčastější mýty o PPC kampaních.

Lidské ruce ukazují na tabletu PPC reklamu

Co je to PPC reklama

Zkratka PPC znamená anglicky „Pay per click“, což je platba za klik. Jde o formu online reklamy, kdy inzerenti platí pouze v případě, že uživatel klikne na jejich reklamu. Tyto reklamy se zobrazují na vyhledávačích, jako je Google, ale také na sociálních sítích a jiných webech.

4 mýty o PPC reklamě

1. Lidé na reklamu neklikají

Lidé na reklamy klikají, pokud jsou dobře cílené a relevantní pro jejich potřeby. PPC reklamy jsou velmi účinné, když jsou dobře vytvořené a umístěné tak, aby oslovily správnou cílovou skupinu. Nikdy neklikat na reklamy není tak úplně možné. Organické výsledky vyhledávání se často zobrazují velmi nízko, zvláště na mobilních telefonech, takže většinou dojde k tomu, že než člověk najde to, co hledá mezi neplacenými výsledky, raději klikne na placený, který vidí hned a nemusí nikde rolovat po stránce.

2. PPC si budu dělat sám – specialista je drahý

Materiálů a návodů na to jak dělat PPC reklamu je na internetu mnoho. Budete však mít čas na to se vše naučit a sledovat novinky? Správa PPC kampaní vyžaduje určitou úroveň odbornosti a zkušeností. Pokud se snažíte vytvořit kampaně sami, můžete narazit na mnoho problémů a přicházet tak o peníze za neefektivní reklamu. Investice do správy PPC kampaní může být dlouhodobě velmi výnosná a určitě se vyplatí.

3. Reklamy musí být zobrazovány na prvním místě

I když je první místo ve vyhledávání skvělé, není to vždy nejlepší pozice pro vaši reklamu. Může se stát, že druhé nebo třetí místu bude výhodnější, protože získáte více kliknutí od lidí, kteří hledají specifická klíčová slova. Navíc pokud bude vaše reklama zobrazována na druhém až šestém místě, je pravděpodobné, že ceny za proklik budou o něco nižší. Nejen umístění reklamy má vliv na konečný výsledek, reklama musí být správně zacílena, důležitý je také výběr klíčových slov, text a další. Může tedy stačit, když vaše reklama bude na první stránce ve vyhledávání, nikoliv hned jako první nahoře.

4. Jiné nástroje jsou zdarma, proč platit za PPC

Například u SEO optimalizace se může zdát, že je zadarmo, vyžaduje však mnoho času a úsilí než přinese kýžené výsledky. E-mailový marketing může být za určitých okolností také zdarma, když máte vlastní databázi a e-maily odesíláte přes neplacené služby. Databázi zákazníků je však nutné nějak získat a opět vynaložit čas na tvorbu textů, rozesílku apod.

Takže i když jsou k dispozici různé nástroje pro online reklamu i zdarma, PPC má několik výhod.

Proč je tedy dobré do PPC investovat?

PPC reklama je vhodná pro širokou škálu firem a organizací, které chtějí zvýšit svůj online dosah a získat nové zákazníky. Tyto kampaně jsou obzvláště účinné pro společnosti, které se snaží rychle získat nové zákazníky nebo pro společnosti, které prodávají produkty či služby online.

Výhody PPC reklamy

  • Rychlý výsledek: PPC reklama může vést k rychlejšímu získání zákazníků.
  • Cílení: PPC reklama umožňuje cílit reklamy na určité skupiny lidí, v závislosti na klíčových slovech, demografických údajích, geolokaci a dalších faktorech.
  • Měřitelnost: S PPC reklamou lze snadno měřit úspěšnost kampaně pomocí nástrojů jako Google Analytics a dalších.
  • Flexibilita: PPC reklama nabízí flexibilitu v nastavení rozpočtu a cílení, takže lze snadno upravovat kampaně podle potřeby.
  • Vysoká efektivita: PPC reklama má vysokou návratnost investice, protože umožňuje zobrazovat reklamy pouze těm uživatelům, kteří jsou nejvíce pravděpodobně zájemci o výrobek nebo službu.

Tak na nic nečekejte a PPC reklamu vyzkoušejte. Naši specialisté, kteří mají mnoho zkušeností, vám se správou PPC kampaní velmi rádi pomohou. Stačí nám napsat a my se Vám ozveme.

Autor: Denisa Klimešová