Mergado – všestranný pomocník při nastavení inzerce e-shopu

Agentura - 19. srpna 2022
Průměrná délka čtení: 3 minuty

Máte e-shop a chcete být v online světě vidět? Dnes je to jedna z nejdůležitějších věcí pro to, aby byl internetový obchod ziskový. Už nestačí e-shop pouze „vyrobit“, je třeba jej podpořit reklamou, jinak zapadne mezi konkurenci. S online propagací vám rádi pomůžeme a k tomu, aby byla na co nejlepší úrovni není na škodu seznámit se s všestranným nástrojem Mergado. Co to je a co umí se dozvíte dále v článku.

Počítač, lidé, online reklama

Co je to Mergado?

Mergado je skvělý pomocník nejen pro editování XML feedů určených vyhledávačům a srovnávačům zboží. Jde o nástroj, který umožňuje automatizovaně měnit data proudící z vašeho e-shopu do reklamních platforem. Mergado vám pomůže vylepšit inzerci tak, aby navyšovala tržby e-shopu.

Jak funguje?

Mergado pravidelně stahuje XML nebo CSV soubor s informacemi o produktech ve vašem internetovém obchodě, který následně zpracuje do výstupních dat. Srovnávače, vyhledávače a katalogy si ho pak můžou jednoduše stáhnout a dále s ním pracovat. Mergado funguje jako samostatná aplikace, tzn. bez nutnosti zásahů do e-shopu.

Mergado má velké množství základních funkcí, z nichž nejvíce používané jsou asi tyto:

  • Hromadná úprava názvů kategorií
  • Nastavení parametrů zboží
  • Vložení nepovinných elementů

Díky nepovinným elementům lze k produktům do XML feedů přidat dodatečné informace, které sice nejsou stěžejní, ale jejich přítomnost může výrazně zvyšovat kvalitu a výkon inzerce. Z vyhledávačů vám tak mohou přivést více zákazníků.

Co všechno Mergado umí?

Výše zmíněné funkce jsou jen zlomkem toho, co v Mergadu můžeme nastavit a usnadnit si tak práci. Tato platforma toho umí mnohem více:

  • Audit feedu – dokáže odhalit chybějící, duplicitní, nesprávné či jinak chybné elementy, které mají vliv na inzerci i celý online obchod.
  • Párování produktů – na zbožových srovnávačích (Heureka.cz, Zboží.cz apod.) velmi důležitá součást procesu, se kterou dokáže Mergado značně pomoci.
  • Optimalizace nákladů na inzerci – zahrnuje např. nastavení nabízené ceny za proklik podle ceny zboží nebo vyřazení vybraných produktů z přednostních (placených) výpisů.
  • Přehled o sortimentu – umožňuje zobrazit zjednodušený přehled i komplexní zobrazení elementů a hodnot v tabulce.
  • Hromadné skrytí produktů – pomůže skrýt již neprodávané nebo duplicitní produkty.

Rozšiřující aplikace

Mergado samotné je v podstatě platforma rozšiřitelná o další aplikace (např. Bidding Fox, Feed Image Editor apod.). Tyto aplikace umožňují ještě dodatečný „postprocessing“ produktových feedů. Např. zmíněný Feed Image Editor umožňuje automatizovaně upravovat produktové obrázky takovým způsobem, aby byly kvalitnější a zaujaly více potenciálních zákazníků. Lze využít funkce jako odstranění pozadí nebo vylepšení rozlišení. Můžete vytvářet šablony s vlastními grafickými prvky (štítky se slevou, akcí apod.), načasovat je v kampaních a exportovat do různých reklamních systémů. Díky kvalitním obrázkům můžete lépe upoutat pozornost zákazníka, vzbudit v něm důvěru a navýšit tak prokliky na váš e-shop.

Jde tedy o velmi užitečný nástroj, který e-shopařům a marketérům usnadňuje práci a pomáhá zvyšovat zisky e-shopu. U Mergada je možné získat certifikaci jako potvrzení odbornosti práce s nástrojem. Jelikož v ImperialMedia tento nástroj velmi často používáme, neváhali jsme a kromě certifikace jsme se stali stříbrným Mergado partnerem. Díky tomu vám můžeme poskytovat kvalitní služby nejen v oboru marketingu.

Autor: Denisa Klimešová