Video marketing, aneb proč je dobré mít video v marketingové strategii

Agentura - 15. července 2021
Průměrná délka čtení: 5 minut

Popularita video marketingu neustále roste. Video totiž dokáže mnohem lépe přitáhnout a také udržet pozornost zákazníků než jiný obsah. Dokáže lépe vysvětlit složité věci a rozhodně posiluje důvěru a vyvolává v zákaznících emoce. Pokud své video na internetu ještě nemáte, tak se s námi pojďte podívat na to, proč byste tak rozhodně měli učinit.

Video marketing, pouštění videa na počítači

Co je to video marketing?

Jde o moderní formu online reklamy, jejímž cílem je upoutat a udržet pozornost publika co nejjednodušším a snadno pochopitelným způsobem.

Video marketing tvoří většinou krátká videa tzv. spoty v délce do 5 minut. Cílem těchto videí je prezentace nové technologie, produktů, služeb, značky či firmy. Videa mohou být jak prodejní, tak brandová (zaměřená na propagaci značky).

Typy marketingových videí

Brandová videa

Brandová videa bývají často součástí větších reklamních kampaní. Jejich hlavním cílem je dostat k vám cílovou skupinu zákazníků. Brandové kampaně navíc pomáhají efektivně měnit či posilovat image značky nebo produktu, budovat vztah se zákazníkem a aktivují uživatele k akci.

Ukázková videa

Máte složitý produkt a potřebujete ukázat jak funguje, jeho vlastnosti a přednosti? Pak jsou pro vás ukázková videa ta pravá. Ukazují lidem právě to, jak produkty fungují a jak je mají používat. Video může obsahovat také rozbalení, testování a recenzi výrobku.

Rozhovory s experty

Rozhovory s experty působícími ve vašem oboru jsou skvělou volnou pro video. Vybudujete si díky nim důvěru a autoritu u vašeho cílového publika.

Vzdělávací videa a návody

Propojte vaše zákazníky s vaší firmou pomocí vzdělávacích videí. Mohou díky nim lépe pochopit, jak vaše firma funguje, co dělá, jak fungují vaše produkty, proč to všechno děláte apod. Opět si tak můžete vybudovat loajalitu vašich zákazníků.

Návody navíc mohou pomoci zákazníkům lépe porozumět vašim produktům. Můžete například natočit montáž produktu, jak výrobek používat apod.

Animovaná videa

Velmi oblíbený formát reklamy v případě těžko uchopitelných konceptů, které vyžadují silné vizuální prvky. Díky animaci můžete snadněji vysvětlit abstraktní služby nebo produkty.

Výhody video marketingu

Může zlepšit SEO

Díky kvalitním videím se na váš web může prokliknout mnohem více lidí. V poslední době navíc Google upřednostňuje webové stránky s obsahem, kde jsou videa a vy se tak můžete v organickém vyhledávání dostat na vyšší pozice. Tak k videím nezapomeňte přidávat relevantní klíčové slovo, popisky, titulek, pěkný náhledový obrázek apod., podle kterých se Google rozhoduje kam vaši stránku ve vyhledávání posune. Mít dobrou video marketingovou strategii určitě není na škodu.

Video je nejoblíbenějším médiem na internetu

Kupříkladu YouTube navštěvuje každý měsíc více než dvě miliardy přihlášených uživatelů a každý den sledují více než miliardu hodin videí. Lidé sami cíleně video obsah vyhledávají a dávají mu přednost před jinými formáty.

Dobrým příkladem je také raketově rostoucí platforma Tik Tok, která je založena převážně na krátkých videích.

Zvýšení konverzí

Díky tomu, že videa mohou nabídnout podrobnější popis produktu či služby, jejich konkrétnější ukázku, může docházet k odeslání více konverzí. Zákazníci navíc po shlédnutí videa většinou značce více důvěřují.

Lidé raději sledují videa

Lidé jsou roztěkaní, nechtějí číst dlouhé texty, chtějí co nejrychleji získat relevantní informace a nedokážou dlouhou udržet pozornost. To je bohužel fenomén dnešní uspěchané doby. Proto se video nabízí jako skvělý nástroj, který zaujme a sdělí rychle, stručně důležité informace.

Video marketing na sociálních sítích

Video obsah na sociálních sítích neustále roste a vzrůstá také jeho oblíbenost. A ne jen na sociálních sítích, videa jsou oblíbená také v PPC reklamě.

Lidé používají sociální sítě několikrát týdně a někteří i několikrát denně. Proto byste se na ně měli ve své video marketingové strategii rozhodně zaměřit. Videa udělají vaše profily na sociálních sítích hravé, zábavné a atraktivní.

Optimalizace videí pro jednotlivé sociální sítě

Každá sociální sítě je malinko odlišná a podle toho by měla vypadat také videa. Optimalizujte reklamní sdělí pro každou sociální síť zvlášť, pohrajte si s délkou, obsahem, nadpisy a texty.

Ideální délka videa:

Facebook – max 1 minuta
Instagram – 30 vteřin
Twitter – 45 vteřin
LinkedIn – 1 minuta
YouTube – méně než 2 minuty (existují různé formáty videí)

U videí na sociálních sítích nezapomínejte přidávat titulky. Velké procento lidí totiž sleduje videa úplně beze zvuku.

Strategie video marketingu

Ve stručnosti vypadá video marketingová strategie nějak takto:

  1. Nastavení cílů videa
  2. Stanovení cílového publika
  3. Příběh videa
  4. Držet se plánu
  5. Držet se rozpočtu

My vám s touto strategií velmi rádi pomůžeme. V našem vlastním foto a video studiu pro vás připravíme různé druhy videí od animace přes hravá videa až po produktová videa. Tak se na nás neváhejte obrátit, protože až 70 % lidí začne vnímat značku či produkt pozitivněji po shlédnutí videopříspěvku.

Autor: Denisa Klimešová