A zase ten home office

Agentura - 2. listopadu 2020
Průměrná délka čtení: 2 minuty

Když se řekne home office snad každý si představí den plný volna a pohody. Nebo alespoň většina mého okolí. Pořád dokola slýchám „Ty pracuješ z domu? Tak to je super, to celé dny nic neděláš!“. To by mě zajímalo, kdo za mě tu práci v tom případě udělá 😊. Nedávno jsem četla článek, že dokonce z tohoto důvodu, ačkoliv je nyní situace s covidem horší než na jaro, chodí do práce více lidí než v dubnu. Protože u nás přetrvává představa home office= dovolená, a tak zaměstnavatelé tento benefit, který je ve světě vlastně úplně běžný, zaměstnancům nepovolí.

Home office, jak vypadá práce z domu

Samozřejmě nebudu tvrdit, že když člověk pracuje z domu, tak si nehodí prádlo do pračky, nebo nevyvenčí psa. Ale to neznamená, že neodvede práci 100 %, tak jako v kanceláři. Je důležité nastavit si režim, který budete denně dodržovat, tím pak bude i méně bolestivý návrat zpátky do kanceláře, např. vstávat vždy ve stejnou dobu. Je také potřeba přizpůsobit si domácí prostředí na pracovní. Velmi důležitým bodem je pak zůstat v kontaktu s kolegy, abychom se vyhnuli „trudomyslnosti“.

Mezi výhody bych zařadila tyto body:

 1. Flexibilita
  Člověk si může rozvrhnout práci dle jeho potřeby.
 2. Úspora času
  Stačí otevřít oči, zapnout počítač a jsme v práci. Kromě času stráveného na cestě to nám ženám uspoří i čas strávený u zrcadla.
 3. Finance
  S cestováním do zaměstnání souvisí také ušetření financí vynaložené na pohonné hmoty nebo veřejnou dopravu.
 4. Pohodlí
  Při práci z domova si můžete své prostředí zařídit, jak se Vám zlíbí. V domácím prostředí se člověk prostě cítí lépe a pokud mu po hlavě neskáčou děti, sníží se hladina stresu.

Nevýhod jsem našla o poznání méně. Co považuji za tu největší nevýhodu je méně kontaktu s kolegy. V dnešní době není problém spojit se přes telefon nebo Skype. Ale osobní kontakt je k nezaplacení. Hlavně pokud máte v práci skvělý tým lidí, jako my 😊.

Samozřejmě ne každé zaměstnání je vhodné pro práci z domu, ale za sebe a celý tým ImperialMedia mohu říct, že jsme na home office 100 % funkční (především díky technologiím, které nám to umožňují, a to je Virtuální privátní síť (VPN), informační systém v cloudu a videokonference) a jsme Vám k dispozici!

Autor: Petra Švehlová