3 kroky jak nasdílet účet Google Ads a Sklik

Návody - 8. srpna 2019
Průměrná délka čtení: 3 minuty

Svět online marketingu je pro osoby jím nepolíbené velká neznámá, a to i pro některé marketéry samotné. Funkce, strategie, algorytmy, kredity, přístupy a jiné jsou denním chlebem specialistů, kteří kampaně nastavují i spravují. My se dnes blíže podíváme na to, jak správně udělit těmto online mágům přístup do účtů určených pro online kampaně.

V České republice jsou hlavními hráči na trhu Google Ads (dříve AdWords) a Sklik od společnosti Seznam.cz. Nyní si v postupných krocích ukážeme, jak udělit agentuře, případně jinému specialistovi, přístupy a současně mít vše pod kontrolou.

 

Jak nasdílet účet v Google Ads

Přístupy do účtu Google Ads jsou jednoduše nastavitelné v několika krocích. Pro ulehčení sledujte oranžová políčka ve snímcích obrazovky.

Krok 1

Po přihlášení do účtu Google Ads zašleme specialistovi nebo agentuře desetimístné číslo zákazníka. To najdeme v pravém horním rohu ve formátu 123-456-7890.

Google Ads číslo účtu

Krok 2

Vyčkáme na zaslanou žádost o přístup a v pravém horním rohu klikneme na Nastavení (u starší verze ozubené kolečko) a otevřeme stránku Přístup k účtu.

Google Ads nastavení

Krok 3

Po otevření karty Přístup k účtu na nás ve (vyznačené) spodní části čeká žádost o přístup od specialisty či agentury. Jednoduše ji přijmeme a máme hotovo!

Google Ads přijetí žádosti

 

3 kroky jak nasdílet účet ve službě Sklik

Nastavení přístupu v účtu Sklik je velmi intuitivní a autoři rozhraní si dali záležet především na dobré funkčnosti a jednoduchosti. Pro ulehčení sledujte oranžová políčka ve snímcích obrazovky.

Krok 1

Po úspěšném otevření stránky našeho účtu otevřeme menu, jenž se rozvine kliknutím na naši emailovou adresu v pravém horním rohu obrazovky. Zde vybereme záložku Nastavení a kliknutím ji otevřeme.

Sklik účet

Krok 2

Na stránce Nastavení účtu se zaměříme na sekci s nadpisem Nabídnout přístup/požádat o přístup.

Sklik udělení přístupu

Krok 3

Nyní zvolíme postupně v každé kolonce požadovaný typ akce z rolovací lišty. Pro správné nastavení přístupu použijme tyto:

  • Jako Typ akce volíme Nabídnout přístup
  • do jména účtu zadáme Emailovou adresu člověka, kterému chceme udělit přístup
  • zvolíme Práva: Administrátor účtu. Na konec potvrdíme Odeslat žádost a máme hotovo!

 

Emaily pro partnery ImperialMedia:

Google Ads: pošlete číslo Ads účtu

Sklik: ppc.imperialmedia@gmail.com

 

Pokud máte další dotazy k této problematice nebo byste nám rádi svěřili správu PPC kampaní, kontaktujte nás na info@imperialmedia.cz nebo volejte na 571 117 400. Bližší info najdete také zde.

Tým ImperialMedia

Autor: Prokop Pyszko