Věrnostní program pro řemeslníky

Zadání

V roce 2014 vyhlásila společnost Colorlak výběrové řízení na vytvoření a správu věrnostního programu pro B2B zákazníky. Tendr byl vypsán v polovině března 2014 a ostrý start programu byl stanoven na 1. 5. 2014. Úkolem bylo podpořit prodej výrobků firmy Colorlak a.s., zvýšit podíl značky Colorlak a.s. na vybraných prodejnách a dlouhodobě motivovat skupinu firemních zákazníků - řemeslníků. Dalším z úkolů bylo získat zákazníky od konkurence.

Řešení

Rozpracovali jsme strategii elektronického věrnostního programu, ve kterém jsme rozřadili jednotlivé zákazníky do skupin, dle obratů ve zboží značky Colorlak. U každé skupiny byla stanovena peněžní hodnota, za kterou se účastníkovi načítaly body. Nasbírané body potom účastník může směnit za hodnotné dárky. Ty byly zvoleny ve formě poukazů do internetového obchodu MALL.cz, sítě hypermarketů a supermarketů spol. Albert a do sítě čerpacích stanic OMW. Zvolili jsme elektronický způsob vyhodnocování soutěže. Elektronická varianta je totiž mnohem hůře zneužitelná než běžně rozšířená verze, při které se používají razítka nebo hologramy.

Reference klienta

Firmu Imperial Media jsme si vybrali jako dodavatele věrnostního programu, protože splnili všechny podmínky zadání výběrového řízení a jejich řešení bylo jednoduché a pro B2B segment snadno uchopitelné. Při náběhu věrnostního programu jsme vyžadovali od dodavatele časovou flexibilitu a pomoc při zaškolení stěžejních účastníků programu. Dodavatel tyto požadavky splnil. Věrnostní program s drobnými úpravami využíváme i nadále, což je doklad toho, že navržené řešení je funkční.

Ing. Jan Bíla VEDOUCÍ MARKETINGU